Na Zakintos, jest uznawana za jedną z najpiękniejszych plaż świata, Plaża Wraku. Faktycznie cudowny kolor wody, oślepiająca biel piasku i tajemniczy wrak, klasyfikują ją zasłużenie do wszystkich zachwytów. Osobiście przeszkadzały mi tylko tłumy turystów i brak ciszy na kontemplacje piękna tego zakątka.

[more]

Plażę Wraku można zobaczyć albo z wody, albo z góry. Nie ma do niej dojazdu od strony lądu z powodu wysokich urwisk znajdujących się dookoła.

Rejsy do zatoki wraku organizowane są niemal z każdego zakątka wyspy. Klasyczny rejs obejmuje półgodzinną wizytę na zatłoczonej plaży i dodatkowe dwa zejścia na inne urokliwe plaże w pobliżu.

Natomiast punkt widokowy na zatokę z wrakiem znajduje się w północno zachodniej części wyspy. Prowadzi do niego droga z Volimes, lub jadąc od południa z Anafonitria. Nie dojeżdżają tu jednak wycieczki zorganizowane, gdyż biura uznały to miejsce za wyjątkowo niebezpieczne dla masowej turystyki. Żeby zobaczyć słynną Plażę Wraku z góry, trzeba wynająć auto.

Na śnieżnobiałym drobno kamienistym piasku leży zardzewiały wrak. Teoretycznie zabronione jest wchodzenie do środka, ale mało kto tego zakazu przestrzega. Każdy chce mieć pamiątkową fotkę z wrakiem w  tle.

Według legendy statek ten należał do przemytników papierosów, którzy w czasie jednego z rejsów w 1983 roku zostali zauważeni przez straż przybrzeżną i uciekając przed pościgiem wpadli na pobliską mieliznę. Wiele osób uważa jednak, że wrak znalazł się tu celowo, aby przyciągnąć większą ilość turystów.

Czy celowo, czy nie, pięknie wkomponował się w krajobraz i faktycznie przyciąga mnóstwo turystów.

Magnesem jest też kolor wody. Niezliczone odcienie niebieskiego i turkusowego. Dokładając do tego dużą czystość i ciepłotę, mamy wspaniałą zachętę do odwiedzenia Navagio Beach na Zakintos.