“Koleżanki i Koledzy Blogerzy,
Drodzy Czytelnicy,
Drodzy organizatorzy Blogu Roku,

my, blogerzy podróżniczy, musimy dziś głośno i otwarcie zaprotestować przeciwko sytuacji, w jakiej decyzje organizatorów konkursu “Blog Roku”, likwidujące kategorię “Podróże” i dodające blogerów podróżniczych do kategorii “Lajfstajl”, postawiły naszych wspaniałych kolegów i koleżanki, blogerów lajfstajlowych.

[more]

Blogosfera podróżnicza od dłuższego czasu walczy o to, aby nie patrzeć na nią tylko przez pryzmat “kościółków” i muzeów. Podkreśla, że jest jedną z najtrudniejszych form „stylu życia” – wymaga odważnych decyzji od blogera jako człowieka, a potem – karkołomnych czasami poświęceń, aby blogować z najdalszych zakątków świata. Dziękujemy, że zostało to zauważone i docenione.

NIGDY jednak nie chcieliśmy niszczyć kategorii „lajfstajl” – tak modnej, popularnej i ciekawej w 2012 i w kolejnych latach na pewno także. Przecież żadne zdjęcia, opisy kaw, przeżyć, ubrań nie mogą się równać z tym, co ma do zaoferowania blogosfera podróżnicza, tfu, lajfstajlowa. Na starcie jesteśmy w lepszej, bo egzotycznej i barwnej, pozycji wyjściowej. Tak nie można, Drogi Blog Roku.

Dlatego, w trosce o dobro naszych kolegów i koleżanek, sugerujemy, żeby w konkursie “Blog Roku” utworzyć dla nich nową kategorię, aby mogli być uczciwie ocenieni. Chcemy podkreślić, że te dość bliskie gałęzie blogosfery – lajfstajlowa i podróżnicza – jednak diametralnie się różnią – od podejścia i inspiracji, przez styl, zainteresowania i zaangażowanie, po miejsce i warunki pisania. Żeby raz na zawsze ten podział pokazać, w najbliższych dniach wielu blogerów udowodni, że podróże to prawdziwy lajfstajl.

Jeżeli jednak organizatorzy wolą inaczej – blogerzy podróżniczy z chęcią wrócą do swojej starej sekcji “Podróże…” albo kategorii specjalnej, chyba, żeby takową otrzymać, trzeba mieć “urodziwego” sponsora…

Reasumując – nie chcemy niszczyć jakże cennej części blogosfery, którą są tradycyjnie pojmowane blogi lajfstajlowe. Sami wielu blogerów znamy i z wielką chęcią czytamy.”

Z blogerskimi pozdrowieniami,

Jakub i Ania (autorzy manifestu akcji)

W odpowiedzi na decyzje organizatorów konkursu Blog Roku powstał nasz wesoły happaning. Przez cały dzień będziecie mieć okazje poznać lajfstajl wielu autorów blogów podróżniczych akcje można śledzić na specjalnie stworzonym evencie: “Podróże to prawdiwy Lajfstyle” jak również zapraszam na funpage podróżniczej blogosfery Polskie Blogi Podróżnicze.

JAKI LAJF TAKI STAJL!!!!!!

Poznaj podróżniczy lajfstajl wszystkich uczestników akcji:

Ania i Jakub // podrozniccy.com

Alicja i Andrzej // loswiaheros.pl

Kuba // guideless.tv

Ania i Rafał // zlaptrop.com

Ewa // www.dalekoniedaleko.pl

Ania // www.cuba-miamor.blogspot.com

Renata// polonia-sardynia.blox.pl

Monika // www.wokoloswiata.blogspot.com

Joanna // www.wedrowni.ufale.pl

Anna (plus Tom plus Hanna plus Mila) // www.thefamilywithoutborders.com

Ola // pojechana.wordpress.com

Michał // torellexpedition.pl

Maciek // http://skokwbokblog.com/

Emilia // emiwdrodze.wordpress.com

Agnieszka i Tomek // www.naszcalyswiat.pl

Łukasz Kędzierski // lkedzierski.com

Marek Lenarcik // www.zyciewtropikach.com

Kuba i Asia // http://bezdomu.wordpress.com

Karolina Anglart // http://koralinatropiprzygody.wordpress.com

Paweł Kra Kra // http://travelerlife.wordpress.com/

Magda Biskup // http://www.careerbreak.pl

Magda i Tomek // http://www.magda-tomek.com

Luiza i Bartek // http://lbtu.blogspot.com

Paulina i Rafał // www.vagabundos.pl

Karolina Kania // http://ethno-passion.blogspot.com/

Witold Sobek // http://wypadnaweekend.blogspot.com/

Rafał Wartacz // www.drwartacz.blogspot.com/

Kasia i Maciej Marczewscy // www.ruszajwdroge.pl

Karol i ekipa Busem Przez Świat // www.busemprzezswiat.pl

Kami www.mywanderlust.pl